Irán elkötelezett, hogy megvédje Szíriát, Bassar győzelme egyben Irán győzelmét is jelentené, utóbbit pedig a nyugati országok nem tűrhetik.
Mubarak szabadlábon – semmi sem változott a forradalom óta
Írta: Sánta OrsolyaAzok, akik 2011 februárjában a Tahrír téren követelték Hoszni Mubarak távozását, elégedetten sóhajthattak fel: elérték céljukat, és hitték, hogy új korszak kezdődhet. A demokratikus működés lehetősége akkor valószínűbbnek tetszett, mint korábban bármikor. Alig egy hónapja azonban a regnáló katonai irányítás ellen demonstrációt rendeztek az iszlamisták a Raba’a al-Adavija mecsetnél, amit a fegyveres erők drámai módon számoltak fel. Az ideiglenes kormány miniszterelnöke rendkívüli állapotot rendelt el, és a hadsereg átvette a hatalmat. E mozzanat azokat igazolta, akik kételkedtek abban, hogy az arab tavasz gyökeres változásokat hoz majd.
Mintha meg sem születnének
A hírek még mindig a brit trónörökös megszületésével vannak tele, de a világon nem minden megszülető babának és szülő anyának jut ekkora figyelem, sőt valakinek szinte semmi. Az élet körforgása nem áll meg a háborúban sem, nagyon sok a terhes nő a menekültek között is.
Csoportos nemi erőszak, az egyiptomi tüntetések árnyoldala
Egy 22 éves holland újságírónőt múlt héten, csoportosan erőszakoltak meg a Tahrir téren, és komoly sérülésekkel szállították műtétre ezek után. A támadás ismét emlékeztet minket az egyiptomi forradalom olyan vonatkozásaira, amik felett inkább szemet hunynánk.
Az erőszakmentes aktivisták térképe Szíriában
„Békés ellenállás Szíriában? Ne nevetess! Azok, akik Aszadot próbálják megbuktatni, emberevők, fejvadászok…” - gondolja Asad Abu Khalil, a „Mérges arabnak” elnevezett akadémikus.
Az arab tavasznak még nincsen vége
Pontosan két éve, 2010. december 17-én Mohamed Bouazizi tunéziai árus, miután elkobozták árukészletét és megszégyenítették, felgyújtotta magát egy kormányhivatal előtt.A tunéziai piaci árusnak sok más fiatalhoz hasonlóan elege lett az elnyomásból és a kilátástalanságból.